Велизар Шаламанов: Политически има основание за импийчмънт на президента Румен Радев

0

България е извън основните усилия на международната общност, насочени за военна подкрепа за Украйна и налагане на санкции на Русия. Политически има основание за импийчмънт на президента Румен Радев, юридически не съм компетентен”. Това заяви бившият зам.-военен министър и служебен военен министър Велизар Шаламанов в ефира на Нова телевизия. 

“Пропагандата от страна на Кремъл цели – страх и разединение на Запада и отклоняване на вниманието от случващото се в Донбас“, уточни още той. 

„Единственото средство, с което разполага Русия, е повече жива сила и повече стара техника, които ще бъдат хвърлени с цената на стотици хиляди загинали. На украинците им липсва достатъчно артилерия, достатъчно жива сила”, добави Шаламанов.

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече