Най-малко петима души са загинали при бури на остров Корсика

0

Мощен ураган връхлетя френския остров Корсика. Загинали са най-малко петима души.

Нарасна броят на жертвите и пострадалите от урагана, който изненада с опустошителна сила жителите на Корсика рано сутринта. Вятърът е помитал всичко по пътя си, в западната част на острова скоростта му е достигнала 224 км/ч. Безжизнените тела на двама души бяха открити през деня, след като други трима, включително едно дете, са загинали на къмпинги и на плажа. Поне 15 души са ранени, има и изчезнали. Извършени са над 100 спасителни операции в морето, където има преобърнати и потънали яхти и кораби. Без ток са най-малко 45000 домакинства. Трафикът е бил прекъснат на летището в Аячо.

„Апокалиптичен“ и „неочакван“ епизод, заяви пред телевизия ЛСИ председателят на Изпълнителния комитет на Корсика Жил Симеони, докато вътрешният министър Жерал Дарманен е на път към пострадалия район. Островът остава в оранжев код заради риск от нови бури.

Това е поредното бедствие във Франция след пожарите и наводненията през последните дни. Страната беше подпомогната в рамките на Европейския механизъм за гражданска защита, за да се облекчи работата на пожарната и спасителните служби.

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече